Zapraszam do odwiedzania mojego bloga HANDMADEbyANIA. Znajdziecie tam pomysły na prezenty, kartki ręcznie robione, projekty dziewiarskie i mnóstwo innych ciekawych rzeczy :)

środa, 3 października 2012

Lody ananasowe

Moje pierwsze podejście do robienia domowych lodów owocowych. Nie mam maszyny do lodów, dlatego do tej pory wizja mrożenia i miksowania mieszanki przerażała mnie. Ale ostatni przepis jakoś tak mnie natchnął i postanowiłam, że kiedyś trzeba spróbować. 

Składniki:
  • jogurt naturalny (użyłam Bielucha, który jest dosyć rzadki)
  • świeży ananas
  • cukier
  • kilka kropel ekstraktu waniliowego

Nie podaję dokładnych proporcji, gdyż poziom owocowości jogurtu każdy ma inny. Jedni będą woleć bardziej owocowy, a mniej słodki a inni bardzo owocowy i bardzo słodki. Zachęcam do eksperymentów na tym polu i poszukiwania własnego smaku.

Muszę się usprawiedliwić, że nie robiłam lodów w tradycyjny bezmaszynowy sposób. Takowy zakłada, że lody należy po zmrożeniu zmiksować, aby pozbyć się kryształków wody i napowietrzyć mieszankę. Ja swoje lody skrobałam widelcem a potem taki "mokry piasek" ugniatałam widelcem i mroziłam znowu. Czynność powtórzyłam trzy razy. Nie mam porównania z lodami napowietrzanymi mikserem, ale zakładam, że takie smakują delikatniej, dlatego też następnym razem postąpię poprawnie.

Lody są smaczne. Ich konsystencja to coś pomiędzy sorbetem a lodami mlecznymi, jednak bliżej do mlecznych :) Wydaje mi się, że warto spróbować czegoś takiego, gdy po raz pierwszy robi się lody. Takie eksperymentowanie zachęca mnie do dalszych prób, więc należy oczekiwać, że etykietka "mrożono" zagości  na blogu na dłużej.

1 komentarz:

  1. lubię domowe lody, choć też nie mam maszyny, ale czasem uda się zrobić coś naprawdę fajnego :-)

    OdpowiedzUsuń

print